Kiekvienas taksi vairuotojas turi ką papasakot apie keistus keleivius. Ypač kartais keisti būna važiuojantys iš vieno miesto į kitą. Dažnai tokios kelionės vyksta dėl neeilinių situacijų, kadangi įprastai žmonės renkasi pigesnius ir nepatogesnius tarpmiestinius autobusus. Viena istorija pasidalinti nutarė vairuotojas Kristupas:

Stovėjau viename iš truputį tolimesnių mikrorajonų. Gal prieš 10 minučių buvau paleidęs keleivius ir svarsčiau ar važiuoti atgal į centrą, ar pasilikti ir išbandyti savo tos dienos fortūną. Ir fortūna pas mane atėjo. Priėmiau už 300 metrų esantį užsakymą ir matau galutinį tikslą – miestą esantį už 150km. Mėnesio vidurys, savaitės vidurys, dienos vidurys. Nu kurių galų kažkas pasiryžęs mokėti tokius pinigus kai iki to miesto galima nuvykti autobusu ir net traukiniu?

Susidėliojau mintyse planą: ateis, paklausiu ar turi pinigų ir jei sakys “sumokėsiu nuvykęs”, kelionės atsisakysiu. Atėjo mergina. Normaliai apsirengus, normaliai atrodanti. Bet išgirdau “mama sumokės kelionės pabaigoje”. Nu ir ką dabar daryt? Kaip ir buvau susidėliojęs planą, bet tikrai tvarkinga keleivė. Tebūnie, rizikuojam.

Pirmyn į kelią. Važiuojam, muzika tyliai groja, mergina nelabai linkusi bendrauti, tad aš ir nekalbinu. Retkarčiais ji kalba telefonu ir nugirstu kelias frazes. “Man ten nepatinka; aš tikrai ten nebūsiu; važiuoju namo”. Balse jaučiamas susierzinimas. Pasiekus pusiaukelę pamatau ištiestą ranką su telefonu – “mano mama nori su Jumis pakalbėti”. Priimu telefoną, pridedu prie ausies ir išgirstu spiegiantį balsą su riksmais ir epitetais nukreiptais į mane… “Ką jūs darote? Kur jūs ją vežate? Ji pabėgo iš psichiatrinės ligoninės, jos ieško policija. Jūs dabar už tai atsakingas”. Bandau įsiterpti, bet nesėkmingai – moteris isteriškai klykia ir liepia kuo greičiau apsisukt ir vežt atgal. Taip pat sako, kad nieks man jokių pinigų nesumokės, kadangi aš “naudojuos nesveika mergaite”. Ragelį merginos mama numeta.

Ok, reik minutės, kad suprasčiau kas vyksta. Mergina patvirtina, kad ji pilnametė. Na, bent jau tiek. Taip pat nėra jokių nesveikumą išduodančių detalių – adekvati, kultūringa, maloni mergina be išsiskiriančių fizinių bruožų. Po pokalbio su jos mama man kyla mintis, kad greičiau jau jos mama turi psichinių sutrikimų. Nusprendžiu nuvežti į galutinį tikslą. Bevežant vis dar bandau susiskambint ir pabandyt komunikuoti su merginos mama. Bandau pasiūlyti mintį, kad nuvešiu iki tikslo, bet jei prireiks, nepaėmęs papildomo mokesčio nuvešiu atgal į gydymo įstaigą. Mama komunikuoti neketina ir visiškai nepavyksta susikalbėti kaip su suaugusiu žmogumi.

Važiuoju su mintimi, kad kelionė turbūt liks neapmokėta. Mergina sutinka net ir į policiją nuvykt. Jau pasiekus tikslą ir mamai atsisakius net prieit prie automobilio, topteli mintis paklaust ar mergina turi elektroninę bankininkystę telefone ir ar pavyktų pervest pinigus naudojantis jos pagalba. Ir žinote ką? Pavyko. Man sumokėjo ir dar sutarėm, kad nemokamai nuvešiu ją iki senelės namų esančių už 10km. Mergina patvirtina, kad tikrai buvo psichiatrinėje ligoninėje ir tikrai iš jos išėjo. Bet juk tai nereiškia, kad ji kažkuo prastesnė, neadekvati ar negebanti bendrauti, tad, mieli kolegos, neišsigąskite pakliuvę į panašią situaciją.

Įrašu galite pasidalinti per socialinius tinklus